Polskie festiwale muzyczne na które warto pojechać

Jeśli zastanawiacie się jak spędzić czas wolny a przy tym dobrze się bawić przy muzyce to dobrze trafiliście. Festiwale muzyczne to coś czego w Polsce jest naprawdę do wyboru do koloru. Fan każdego gatunku znajdzie coś dla siebie. Dziś przedstawię wam te (według mnie) najciekawsze, na które warto wybrać się ze znajomymi.

Męskie Granie

Co prawda nie jest to typowy festiwal, organizatorzy określają wydarzenie jako trasa koncertowa (bardzo trafnie!). Odbywa się w kilku miastach w całej Polsce m.in. w Żywcu, Warszawie, Krakowie czy Katowicach. W każdym z tych miast możecie spotkać kilku tych samych artystów lub zupełnie różnych niż w poprzednim mieście. Wydarzenie sponsoruje Żywiec którego stoiska możecie spotkać podczas trwania koncertów. Przedział cenowy to od ok. 60 do 100 zł. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat organizacji tego wydarzenia w 2017 roku, ale trzymam kciuki o to, żeby jednak się pojawiły. Polecam!

Open’er Festival

Jeżeli chodzi o Polskie festiwale muzyczne to Open’er zdecydowanie nie ma sobie równych. Na to wydarzenie do Gdyni przyjeżdżają ludzie z całego świata. Nie ma co się dziwić, jeżeli słuchasz różnych gatunków muzycznych to wydarzenie jest idealne dla Ciebie. W tym roku zagrają m.in. G-Eazy, The XX, czy Radiohead. Artyści mają do dyspozycji aż 3 sceny: ORANGE MAIN STAGE, TENT STAGE oraz ALTER STAGE. Poza świetną muzyką do dyspozycji każdego fana są bary, stoiska z płytami, gadżetami od artystów i wiele innych. Organizatorzy oferują również udogodnienia dla niepełnosprawnych. Przedział cenowy waha się od 103 do ok. 700 zł.

Orange Warsaw Festival

Ten Warszawski festiwal muzyczny również cieszy się dużą popularnością. Podczas jego trwania można usłyszeć nie tylko Polskich, ale również zagranicznych artystów. W tym roku organizowany jest na torze wyścigów konnych Warszawa- Służewiec w dniach 2-3 czerwca. Organizatorzy oferują festiwalowiczom punkty gastronomiczne, bankomaty, stoiska odzieżowe od młodych, niezależnych marek odzieżowych oraz strefę dla najmłodszych (Kids Zone). Bilety na to wydarzenie kosztują od 109 zł (jeden dzień festiwalu) do 189 zł (bilet na dwa dni).

ZOBACZ Oktoberfest

Kraków Live Festival

To kolejny Polski festiwal muzyczny, który oferuje różne gatunki muzyczne. W tym roku odbywa się 18 i 19 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wykonawcy, którzy pojawią się w tym roku to m.in. Lana Del Rey, Wiz Khalifa i Ellie Gouldnig. Do dyspozycji uczestników są punkty gastronomiczne, sklep z koszulkami festiwalowymi oraz pole namiotowe z toaletami, prysznicami i umywalkami, znajduje się tam również punkt ładowania telefonów. Ceny biletów wahają się od 200 do około 500zł.

Hip-Hop Kemp

Co prawda jeśli chodzi o HH Kemp nie odbywa się on w Polsce, ale wcale nie oznacza, że z naszym krajem nie ma nic wspólnego. Ten Polsko-Czeski festiwal muzyczny ma miejsce w Hradec Králové w Czechach. Od poprzednich festiwali rożni się tym, że został stworzony z myślą o fanach hip-hopu. Na HH Kemp można usłyszeć Polskich oraz Czeskich wykonawców. Uczestnicy mają do dyspozycji bary z jedzeniem oraz napojami, punkt pierwszej pomocy, pole namiotowe oraz parking. Co więcej organizatorzy oferują również tzw. Kempobusy, które oferują uczestnikom dotarcie na teren festiwalu z 14 Polskich miast. Ceny biletów to 230 zł (normal) i 425 zł (VIP).

Mam nadzieję, że tym postem zachęciłem Was do wybrania się na jeden z wyżej wymienionych festiwali. Myślę, że każdy z nich oferuje swoim gościom jak najlepsze warunki i jak najlepszych artystów. Polecam Wam wybranie się na któryś z nich i doświadczenie tego niesamowitego przeżycia ;).

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *