5 serialowych odkryć 2017 roku

Jeśli seriale to dla Was tylko „M jak miłość” lub „Moda na sukces” to jesteście w błędzie, wręcz nie wiecie co tracicie. Dziś oglądanie seriali staje się nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale coraz więcej osób podaje je za swoje hobby. Nie ma się co dziwić, w ubiegłym roku serwis Netflix zaprezentował swoim subskrybentom wiele interesujących produkcji. Od krótkich, jedno sezonowych seriali po dłuższe, bardziej rozbudowane tytuły. Dziś zaprezentujemy wam te, które przyciągnęły naszą uwagę i sprawiły, że zostaliśmy na dłużej.

narcos

Narcos (3 sezony)

Wiecie kim był Pablo Escobar? Jeśli nie, ten serial przybliży Wam jego postać. Pierwsze dwie serie skupiają się właśnie na jego działalności. Był on najsłynniejszym kolumbijskim baronem narkotykowym i szefem Kartelu z Medellin. Sezon pierwszy rozpoczyna się w latach 70, gdy Escobar po raz pierwszy zaczyna produkować kokainę, a kończy gdy trafia do więzienia. W międzyczasie Amerykanie wysyłają do Kolumbii grupę DEA wraz z agentem Stevem Murphym (również narratorem całej historii), który na końcu sezonu drugiego… no właśnie, jeśli postać Pablo Escobara nie jest Wam znana nie możemy Wam powiedzieć, co dzieje się w finałowych odcinkach serii ;). Sezon trzeci skupia się na bohaterach, którzy w dwóch pierwszych pozostawali na drugim planie. Nie myślcie jednak, że działa to na niekorzyść serialu , bo on cały czas pozostaje interesującą, wielowątkową historią.

black mirror

Black Mirror (4 sezony)

Chociaż „Czarne lustro” swoją premierę miało w 7 lat temu, to najnowszy sezon pojawił się w ubiegłym roku. Serial liczy łącznie 19 odcinków, każdy z nich opowiada inną, unikalną historię. Co je łączy? Jest to niedaleka przyszłość i postęp techniczny. Interesowaliście się kiedyś jakie niebezpieczeństwa związane z technologią czekają nas za 5, 10, czy 20 lat? Black Mirror Wam na to pytanie odpowie. Jak myślicie jakie zagrożenia niesie za sobą postęp techniczny? Jak widać twórcy serialu wpadli już na kilkanaście takich pomysłów. Każdy odcinek to odrębna od poprzednich historia skupiająca się na innych bohaterach, to ich osobisty dramat, a zarazem dramat całego rozwijającego się społeczeństwa. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana technologii!

ZOBACZ 5 filmów dokumentalnych, które warto zobaczyć

dark

Dark (1 sezon)

„Dark” to niemiecka produkcja z ubiegłego roku. Jest zdecydowanie serialem idealnym dla fanów „Stranger Things”, którego premiera przypadła na 2016 rok. Produkcja opowiada historię mieszkańców niewielkiego miasteczka, w którym co 33 lata dzieją się dziwne, niepokojące wydarzenia związane z zaginięciami. Serial jest pełen tajemnic, zagadek i postaci, które podróżują w czasie! Ta niezwykle intrygująca historia wciąga tak mocno, że ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na kolejny odcinek. Klimat serialu nie pozwala zakończyć oglądania na jednym odcinku, historia bardzo szybko się rozkręca i ujawnia kolejne interesujące fakty, sprzed kilkudziesięciu lat. Bardzo polecamy i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego sezonu.

dom z papieru

Dom z papieru (1 sezon)

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest być przestępcą? Dzięki tej hiszpańskiej produkcji możecie się dowiedzieć. Ośmioro złodziei wraz ze swoim przywódcą planują największy rabunek w historii kraju, czyli skok na hiszpańską mennicę. Cała akcja toczy się właśnie tam, ponieważ plan obejmuje aż kilkanaście dni. W serialu będziecie mogli zobaczyć jakie relacje łączą złodziei i zakładników, jak przestępcy przygotowywali się do napadu, jak w takiej sytuacji działała hiszpańska policja oraz w jaki sposób pomaga mi Profesor- czyli mózg całej operacji. Zdecydowanie polecamy zobaczyć!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tymi opisami zachęciliśmy Was do obejrzenia, któregoś z zaprezentowanych seriali. Napiszcie, czy widzieliście któreś z nich i jakie produkcje Wy polecacie. Czekamy!

5 serialowych odkryć 2017 roku
5 (100%) 2 votes

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *