Jak usunąć trądzik na plecach?

Trądzik, jakże ogromny jest to problem w dzisiejszych czasach. Powoduje to, iż człowiek zaczyna wątpić w siebie, a nawiązywanie nowych kontaktów staje się coraz trudniejsze. Co jeśli nasz problem skumuluje się w jednym konkretnym miejscu? Na myśl przychodzi mi część ciała która z reguły jest zakryta w ciągu dnia przez nasze ubranie. Eksponujemy ją bardziej na wczasach, gdy znajdujemy się nad morzem opalamy ją by naszej skórze dodać witamin i koloru. Mowa tu oczywiście o plecach. Drugą częścią ciała po twarzy, jeśli chodzi występowanie i kumulacje trądziku to plecy. Jak sobie z tym radzić przedstawimy w dzisiejszym artykule.

ZOBACZ domowe sposoby na trądzik

Uboga higiena osobista nie prowadzi do nagłego ataku trądziku, lecz odpowiednie oczyszczanie skóry może mu skutecznie zapobiegać. Jeśli wcześniej problem trądziku Cię nie dotyczył, lecz teraz zauważasz występowanie krost na swoim ciele, dwa najważniejsze czynniki kontrolujące jego występowanie to: stres oraz odpowiednia dieta. Zdrowa żywność to podstawa, a wybieranie produktów bogatych w antyoksydanty wspomoże walkę z trądzikiem. Niektórzy twierdzą, iż pewne produkty spożywcze wzmagają trądzik jak na przykład czekolada, orzeszki ziemne czy tłuste potrawy. Nie ma na to jednak żadnego naukowego dowodu. Jeśli po spożyciu większej ilości jakiegoś produktu można zauważyć nadmierne występowanie trądziku, w takim wypadku należy go odstawić.

Stres przyczyną trądziku

stres trądzikNa stan naszej skóry niekorzystnie wpływa również stres. Niestety żyjemy w świecie, gdzie sytuacje stresowe pojawiają się w naszym życiu nawet i kilka razy dziennie. Jeśli nasze sytuacje stresowe nie noszą miana bardzo stresujących to nic nam nie grozi. Jeśli jednak sytuacje stresowe ciągle pojawiają się w naszym życiu a ich natłok robi się nie do zniesienia to sytuacja z występowaniem trądziku może ulec pogorszeniu. Gdy się stresujemy nasze nadnercza produkują więcej kortyzolu, który zaburza równowagę hormonalną sprawiając, że gruczoły łojowe produkują więcej sebum. Prowadzi to do szybszego zatkania porów i pojawienia się wyprysku trądzikowego. Co więcej stres bardzo niekorzystnie wpływa na układ odpornościowy sprawiając, że organizm wolniej pozbywa się toksyn.

Leczenie trądziku na plecach

Trądzik na plecach i ciele podobnie jak na twarzy może być leczony na wiele sposobów. Gdy leki dostępne bez recepty zawodzą warto się udać do lekarza specjalisty w tym przypadku do dermatologa. Lekarz po zbadaniu naszego ciała może nam przepisać lek z antybiotykiem. Antybiotyki choć bardzo skuteczne mają jednak jedną wadę z czasem bakterie znajdujące się w naszym organizmie mogą się na nie uodpornić. Poza antybiotykami istnieją jeszcze inne leki na trądzik. Kobietą nierzadko przepisuje się tabletki antykoncepcyjne, by wyregulować niewłaściwą gospodarkę hormonalną będącą jedną z przyczyn pojawiania się trądziku. W ostrym przebiegu choroby można podawać izotynonię, substancję zmniejszającą wydzielanie łoju poprzez redukcje rozmiaru gruczołów łojowych. Środek ten ma jednak wiele skutków ubocznych wiec jego zastosowanie powinno być bardzo dobrze przemyślane.

ZOBACZ tabletki na trądzik bez recepty

Z problemem trądziku możemy sobie radzić na wiele sposobów. Tych domowych jak i konsultacji z lekarzem. Dróg radzenia sobie z tą przypadłością jest wiele, ale przede wszystkim należy być wytrwałym i nie poddawać się, bo na efekty w niektórych kuracjach należy poczekać. Jeśli masz problem z trądzikiem nie zamykaj się w sobie to najgorsze co możesz zrobić. Na początek wypróbuj domowe sposoby mniej inwazyjne dla organizmu. Jeśli to nie pomoże zalecamy wizytę u specjalisty.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *