Domowe sposoby na trądzik

W dzisiejszych rozważaniach przyjrzymy się bliżej problemowi który dotyczy większości tak zwanych młodych dorosłych. Mowa tu oczywiście o trądziku, gdzie 70% ludzi w wieku 18-30 boryka się z tym problemem. Trądzik powstaje, gdy pod wpływem zmian hormonalnych dochodzi do nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych.

Nie powinniśmy bagatelizować pojawiających się krost, gdyż mogą one rozprzestrzeniać się po całym ciele. Znacznie utrudnione staje się wtedy nasze życie. Stajemy się bardziej wycofani, tracimy pewność siebie oraz w niektórych przypadkach mamy trudności w relacjach międzyludzkich. Tacy ludzie często spotykają się z szyderstwami, zostają wytykani palcami i alienowani od społeczeństwa, gdyż nikt nie chce mieć do czynienia z osobą posiadającą problemy skórne w dodatku widoczne na pierwszy rzut oka. Warto jest wiedzieć jak temu skutecznie zapobiegać. Jeśli obawiamy się wizyty u lekarza albo po prostu nie uważamy ich za specjalistów, a jedyna medycyna jaką stosujemy, to ta domowa. Podamy dzisiaj kilka sposobów do walki z trądzikiem.

Przyczyna trądziku

Około 80% przyczyn trądziku to czynniki genetyczne. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy są tak samo narażeni na problem związany z trądzikiem. Żeby wiedzieć jak zwalczyć naszego wroga musimy go trochę poznać. Objawami trądziku są zaskórniki, grudki i krostki. Ich powstanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód gruczołu łojowego i zamykają jego ujście. W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie, rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują proces zapalny. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.

Maseczka z cebuli

maseczka z cebuliPo zapoznaniu się z problemem można teraz przejść do rozwiązywania naszego problemu za sprawą domowych środków. Jednym ze sposobów na walkę z trądzikiem jest jakże popularne warzywo w każdej kuchni a mowa tu oczywiście o cebuli. Dzięki przyjmowaniu przeciwutleniaczy można przywrócić dobry stan zdrowia organizmu. Cebula zawiera również dużo witaminy C, która jest kluczowa dla tkanek łącznych ciała i produkcji kolagenu. Dla osób zmagających się z trądzikiem ważny jest fakt, iż cebula ma właściwości bakteriobójcze. Bardzo duża liczba osób zwalczająca trądzik robi sobie maseczkę z tego warzywa co bardzo sprzyja wyglądowi naszej skóry. Dobrym sposobem jest również zwiększona, ale nienadmierna konsumpcja cebuli.

ZOBACZ najlepsze tabletki na trądzik bez recepty

Bratek polny w dowolnej postaci

bratek polny na trądzikBratek polny jest kolejnym domowym sposobem. W aptece znajdziemy go pod postacią tabletek jak i saszetek w których znajdują się rozdrobnione liście tego ziela. Saszetki można przyjmować za postacią naparu pitnego bądź okładów z tych właśnie saszetek. Tabletki przyjmujemy doustnie, lecz ich stosowanie, aby było skuteczne, jest dość długotrwałe. Zawarte w kwiatach bratka flawonoidy działają moczopędnie oraz oczyszczająco, wiążąc szkodliwe produkty przemiany materii i usprawniając ich usuwanie z organizmu. Pierwsze efekty działania bratka możemy zauważyć po miesiącu, jednak dopiero kilkumiesięczna kuracja znacząco poprawia kondycje naszej skóry. Herbatę z bratka zaleca się pić po posiłku 2-3 razy dziennie. Smak naparu jest delikatny i większość osób znajduję przyjemność w jego piciu. Można więc zastąpić w codziennej rutynie picia czarnej herbaty, naparem z bratka, który poza dobrym smakiem będzie równocześnie wspaniale wpływał na organizm.

Podsumowanie

Dzisiejsza medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, lecz nie wolno zapominać o starych, sprawdzonych, domowych sposobach. Problem trądziku można rozwiązać w łatwy i szybki sposób, a za pomocą produktów dziś tu przedstawionych również wzmocnić organizm.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *