Czy warto chodzić na siłownię?

Siłownia – jest to miejsce, do którego tylko nieliczni chodzą bardzo chętnie, ale za to solidnie i systematycznie. Czy warto chodzić na siłownię? Wszystko zależy od naszych możliwości oraz od nastawienia. Z pewnością jest kilka zalet takiego treningu, o którym możecie poczytać poniżej.

Trener

trener personalnyW tym miejscu zawsze można poprosić o pomoc trenera. Jeżeli planuje się odpowiednie wyrzeźbienie swojej sylwetki, zrzucenie kilku nadmiernych kilogramów, czy po prostu ustalenie odpowiedniego planu treningowego dla innych celów, wtedy warto właśnie skorzystać z pomocy trenera. Jest to osoba o ogromnej wiedzy na temat ludzkiego organizmu, a a podstawie krótkiego wywiadu i zamierzonych celów pomoże ustalić odpowiedni plan. Dzięki temu łatwiej jest osiągnąć rezultaty, o które nam chodzi i nie marnować czasu na nieefektywne ćwiczenia itp.

Otoczenie

To wcale nie tak, że jak raz pójdzie się na siłownię to już się tam nie wróci. Wręcz przeciwnie! Wiele osób może właśnie w tamtym miejscu poznać pokrewne sobie dusze, czyli osoby o podobnych zainteresowaniach, pasjach, a także celach. To jest także świetny sposób na zmobilizowanie się do ćwiczeń, ponieważ obok wciąż ćwiczą inni i po prostu trzeba być chociaż trochę lepszym Nie można poddawać się po pięciu minutach na rowerku stacjonarnych, czy na ławeczce. Odpowiednia atmosfera sprawia, że chcemy ćwiczyć i napędza nas to jeszcze bardziej.

ZOBACZ kilka rad dla początkujących na siłowni

Różnorodność

robienie klatyNa siłowni nie trzeba skupiać się tylko na jednym ćwiczeniu. W tym miejscu można skorzystać z wielu różnorodnych sprzętów, czyli ćwiczyć różne partie mięśniowe, podczas gdy w domu najprawdopodobniej zmieściłby się nam tylko rowerek, ewentualnie bieżnia. Jeden sprzęt może znudzić się już po niedługim czasie. Wtedy zazwyczaj ćwiczenia przerywa się i już do nich nie wraca, mimo iż ma się sprzęt praktycznie pod nosem przez 24 godziny na dobę.

Koszty

Czasem naprawdę bardziej opłaca się pójść na siłownię, niż wydawać duże pieniądze na sprzęt do ćwiczeń, który miałby stać w domu. To naprawdę rząd czasem nawet kilku tysięcy złotych. Za to lepiej spotkać się z ludźmi i nie zajmować miejsca w swoim domu sprzętem, który (jeżeli znudzi się nam już dany model i rodzaj treningu) po prostu będzie bezczynnie stać. Wtedy wydane pieniądze nie zwrócą się.

ZOBACZ najlepsze suplementy na masę

Dodatkowe atuty

fitnessW domu ćwiczy się tylko na zakupionym sprzęcie. W budynku, w którym znajduje się siłownia, często można skorzystać także z dodatkowych usług. Są to chociażby zajęcia fitness albo aerobik lub pochodne tychże form. Można również liczyć na masaże, czy sauny. W domu takich luksusów nigdy sobie nie zapewnimy. Chyba że oczywiście nasz zasobny portfel pozwoli na to. Wtedy ogranicza nas już tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Jeśli jednak nie mamy takiej alternatywy, lepiej po treningu skorzystać z dobrodziejstw, które w siłowni ma się na miejscu. Taki relaks pomoże każdemu.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *