Czy warto jechać do Tajlandii? Rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Tajlandia jest jednym z najłatwiejszych oraz najbezpieczniejszych egzotycznych kierunków. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na pierwszy wyjazd do Azji akurat tutaj.

Mimo wszystko pierwszy kontakt z Azją może być bardzo szokujący – spotkamy się z odmienną kulturą, kuchnią, zwyczajami i zachowaniami. Dlatego, zanim wybierzesz się do Tajlandii, koniecznie sprawdź nasz artykuł, by uniknąć niechcianych niespodzianek.

Internet mobilny załatw sobie na lotnisku

Mimo wszechobecnego WiFi warto jest zainwestować w kartę SIM z internetem mobilnym, chociażby po to, żeby móc kontrolować taksówkarzy, zarezerwować hotel, czy sprawdzić opóźnienia samolotu. Najlepszą ofertą dla turystów okazuje się ta firmy TRUEMOVE, która oferuje pakiet na 7 dni za około 30 zł, a na 15 dni około 60.

true move tajlandia

Co ważne, kartę SIM z pakietem najlepiej kupić od razu na lotnisku w Bangkoku (na obydwóch lotniskach są punkty firmy Truemove – niezbędny jest paszport i telefon, w którym będziemy używać karty SIM), bo potem może być to bardzo trudne, lub wręcz niewykonalne. Wprawdzie w każdym 7eleven są sprzedawane karty SIM, ale tylko dla obywateli Tajlandii. A na lotnisku mało, że załatwimy to bez problemu, to jeszcze na miejscu uaktywnią nam kartę (niezbędny jest paszport), wsadzą ją do telefonu, skonfigurują telefon i dostaniemy nasz telefon z tajską kartą i działającym internetem.

Pilnuj taksówkarzy

Zaraz po wylądowaniu na lotnisku w Bangkoku udało nam się złapać taksówkę, dzięki elektronicznemu lotniskowego systemu. złapaliśmy taksówkę, używając elektronicznego lotniskowego systemu. Niestety, kierowca nie mówił po angielsku, ale spodziewaliśmy się tego. Pokazaliśmy mu szczegółowo adres pod który chcieliśmy się udać, który był napisany zarówno po angielsku jak i tajsku. Chyba zrozumiał, bo pokiwał głową. Także myśleliśmy, że wszystko jest okej, ale nieco się zdziwiliśmy kiedy to zostaliśmy zawiezieni pod szpital, zamiast pod hotel. Współpraca z taksówkarzami w Tajlandii może być nieco trudna, jeżeli nie znają angielskiego. Warto uważać.

Nie wierz dziennym prognozom pogody, ale sprawdź roczne wykresy temperatur i opadów w Tajlandii

wykres opadów tajlandiaJeżeli prognoza pogody pokazuje, że na jednej z tajskich wysp będzie obfity deszcz przez tydzień, to nie powinniśmy rezygnować z wyjazdu. Rzeczywistość jest taka, że jeśli już pada, to maksymalnie godzinkę – najczęściej wieczorem lub nocą. W dzień zazwyczaj jest bardzo słonecznie.

Jak już jesteśmy przy pogodzie, to przed wyjazdem warto przeanalizować sobie poniższe wykresy temperatur i opadów. Jeżeli chodzi o pogodę, to Tajlandia jest bardzo podzielona. Często w niedaleko oddalonych od siebie terenach może występować zupełnie inna pogoda.

Przygotuj się na brak papieru i mydła

Większość toalet ma standardy azjatyckie, a nie europejskie, czyli zamiast sedesu jest dziura w ziemi, zamiast papieru – wiadro z wodą, a zamiast mydła. W sumie, zamiast mydła nie ma nic.

Przygotuj się na brak sufitów i zasłonek pod prysznicem

Bardzo często prysznice nie mają zasłonek, więc woda będzie oblewać wszystko dookoła. Dość często zdarza się również, że część pomieszczenia, w której jest prysznic, nie będzie miała sufitu. Tu niestety w razie ulewy deszcz pada prosto do środka, a wchodząc do łazienki, można nawet spotkać jaszczurkę wielkości kota.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *