Jak się rozwieść bezboleśnie – poradnik z przymrużeniem oka

Zdrada jest najczęstszą przyczyną rozwodów. Jeśli zostaniesz na niej przyłapany, stracisz nie tylko żonę, ale również majątek i dzieci.

Stara maksyma, że lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się także w relacjach damsko-męskich, zwłaszcza, gdy wchodzą one w okres instytucjonalny, czyli małżeństwo. Ogólne prawo Murphy’ego mówi, że jeżeli myślisz, że coś idzie dobrze – na pewno nie wiesz wszystkiego. I w pewnym momencie okazać się może, że Twoja lepsza połowa, z którą zamierzałeś spędzić resztę życia, ma ochotę to zrobić, ale z kimś zupełnie innym. Co gorsza, taka sama myśl może przyjść i Tobie do głowy. Co zrobić zatem, żeby w kolejną nową drogę życia nie wkraczać jako golas? Jak ustawić związek, by z Twojej harówki nie korzystał – o zgrozo – następca u boku Twojej byłej połowicy?

My wiemy i podpowiemy. Skontaktowaliśmy się z jednym z lepszych prawników zajmujących się, co tu kryć, puszczaniem w skarpetkach facetów, którzy właśnie wybrali wolność, zostawiając za sobą przeszłość i swoją małżonkę. Zakończonych sukcesem prawie sto spraw rozwodowych stawia go w gronie najgroźniejszych przeciwników, których można spotkać, gdy zapadnie już decyzja o rozstaniu. Dziś jednak pan Marcin Kwiatkowski (imię i nazwisko zmienione na życzenie rozmówcy) jest naszym największym sojusznikiem.

– Po pierwsze prewencja – nie żeń się. Życie na kocią łapę czy jak kto woli związki partnerskie mają swój urok – twierdzi pan Marcin.

Łatwo mówić, gorzej wykonać. Z biegiem lat pętla na kawalerskiej szyi zaciska się coraz bardziej, a sakramentalne “tak” jest jedynym wyjściem, jeśli myśli się dalej o wspólnej przyszłości. Jednak, jeśli czytasz ten tekst z zainteresowaniem, to najprawdopodobniej znaczy, że prewencja w Twoim wypadku zawiodła.

Przezorny zawsze ubezpieczony

– Miłość miłością, ale nawet w miłości trzeba się przecież zabezpieczać. Jeżeli masz majątek, to zdecyduj się na intercyzę i rozdzielność majątkową, to nie żaden grzech – radzi prawnik. – Warto też zadbać o to, by przed ślubem odłożyć kawalerski “grosz” na wypadek, gdybyś znowu miał zostać singlem (z wyboru lub konieczności). Zdecydowanie najlepiej inwestować w mieszkanie, założyć lokatę odnawialną lub wykupić ubezpieczenie na życie (taki pieniądz wciąż na Ciebie pracuje, a w dodatku podlega egzekucji tylko w znikomym stopniu). Jest jeszcze jeden plus, którego już jednak osobiście nie odczujesz, za to ucieszy spadkobierców – w przypadku śmierci możesz uposażyć osoby, na których Ci najbardziej zależy.

jak się rozwieść?

Niestety, brutalna rzeczywistość jest taka, że żeniąc się, zwłaszcza w młodym w wieku lub z tak zwanej “konieczności”, najczęściej nie masz wielkich oszczędności. Doświadczenie pokazuje także, że w naszym społeczeństwie bardzo niewiele par decyduje się na zawarcie intercyzy, uważając ją za coś, co z gruntu podważa szczerość i miłość w związku. To błąd, ale możesz go jeszcze naprawić.

Uczciwość gwarancją majątku

– Nie mając rozdzielności majątkowej i spisanej intercyzy pamiętaj, aby w trakcie małżeństwa nie konsumować majątku nie objętego wspólnotą majątkową! Staraj się finansować swoje potrzeby ze środków bieżących. Pamiętaj, że wszystkie darowizny i spadki stanowią Twój majątek odrębny! – przypomina nasz doradca.

Warto (i to dosłownie) być uczciwym w związku i nawet, jeśli się rozpada, do czasu jego prawnego zakończenia nie skakać na boki i nie hulać z nową towarzyszką życia, ale spokojnie poczekać do rozstrzygnięcia sprawy przez sąd. Dlaczego trzeba powstrzymywać, hmm… nerwy na wodzy?

– Zdrada to najczęstsza przyczyna rozwodów – twierdzi Marcin Kwiatkowski. – Kłamstwo ma krótkie nogi. Prawda o kochance/kochankach prędzej czy później wyjdzie na jaw. A orzeczenie rozwodu wyłącznie z Twojej winy pozbawi Cię możliwości starania się o alimenty od eksmałżonki jeśli popadłbyś w przyszłości w niedostatek. Pamiętaj też, że opiekę nad dziećmi i wspólne mieszkanie na 99% otrzyma Twoja była żona, często jeszcze z obowiązkiem spłaty znikomej części jego wartości.

Mama kocha zawsze

Jeśli nie zadbałeś na początku o swoje interesy w małżeństwie, masz teraz okazję poznać ostatnią radę fachowca dla lekkomyślnych rozwodników.

– Żyj więc dobrze z rodzicami, bo jeśli spotkamy się w sądzie, możesz znów potrzebować pokoju u nich – śmieje się prawnik.

No cóż, nie od dziś wiadomo, że ze wszystkich kobiet na świecie, bez względu na wszystko, często wbrew rozumowi, kochać Cie będzie bezkrytycznie tylko Twoja matka.

Jak się rozwieść bezboleśnie – poradnik z przymrużeniem oka
5 (100%) 1 vote[s]

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *