Jak być pewnym siebie w łóżku?

Udany seks to ważna sprawa. Niekiedy próbuje się spychać go na plan dalszy, kreując postawę, że to marginalna sfera życia, że liczą się uczucia, partnerstwo, osobowość, odpowiedzialność itd. Owszem, to ważne aspekty i warstwy życia, ale czy seks należy od nich oddzielać? Nie, ponieważ relacja, jaką budujemy bądź pielęgnujemy, to właśnie w sypialni znajduje swoje odbicie i to właśnie tu scala się związek. W łóżku wybuchają pozytywne uczucia, a to, co złe potrafi zniknąć i oczyścić atmosferę. Aby jednak ta specyficzna magia zadziałała, konieczny jest seks spontaniczny i szczery.

ZOBACZ tabletki na potencję

Nie każdy jednak potrafi się odblokować, większość z nas ma jakieś kompleksy i obawy, nawet w długoletnim związku. To zdecydowanie odbiera radość z seksu i pozbawia nas jego dobroczynnego działania. Trzeba więc koniecznie namierzyć problem i spróbować go przewalczyć, tak, aby zyskać pewność siebie w łóżku. To naprawdę wiele zmieni.problemy w łóżku

Co możesz zrobić dla siebie?

  • Porozmawiaj ze sobą. Zastanów się czego chcesz i co jest nie tak. Można to spisać na kartce i kolejno próbować zmieniać, a na końcu skreślić z satysfakcją każdy usunięty problem grubą krechą. Musisz wiedzieć, czego potrzebujesz w łóżku, aby czuć się dobrze. Jeśli w czasie seksu coś sprawia, że nie umiesz się nim cieszyć, zmień to. Czasami przeszkadza światło, bo wstydzimy się swoich niedoskonałości, czasem problemem jest jakaś pozycja czy rodzaj pieszczot. Wszystko, co cię blokuje, postaraj się wyeliminować.
  • Zadbaj o siebie. Nawet nie dla drugiej połówki, choć może troszkę też. Zrób to przede wszystkim dla siebie. Parę kilo mniej, jakiś ładny ciuch czy dwa, może zmiana fryzury na modniejszą lub okularów. Nie trzeba wiele, aby poczuć się ze sobą lepiej.
  • Wyjdź z jakąś inicjatywą. Pewność siebie, również w łóżku, buduje działanie. Pozbądź się więc postawy biernej i zainicjuj jakąś czynność w czasie seksu. Zbuduj w sobie świadomość, że masz wpływ na przebieg stosunku, a od razu poczujesz się pewniej.

Co możecie zrobić dla siebie nawzajem?

  • Szczera rozmowa. Nie chodzi o mentalny ekshibicjonizm i użalanie się nas swoimi słabościami. Chodzi o to, żeby szczerze powiedzieć, co was blokuje, onieśmiela lub wprawia w zdenerwowanie. To pomoże drugiej stronie zrozumieć problem i zmienić swoje postępowanie. Pamiętajcie, to powinno działać w obie strony.
  • Poznajcie się. Być może na nowo, jeśli to wieloletni związek. Spróbujcie zrobić reset, poznać od nowa swoje wrażliwe miejsca, może fantazje. Ludzie się z wiekiem zmieniają, ich ciała i preferencje też, a takie odcięcie pozwala na nowe rozdanie i uruchomienie nowych sił w sypialni.

ZOBACZ tabletki na powiększenie penisa

  • Czytajcie się nawzajem. Należy dawać jasne sygnały, kiedy coś sprawia wyraźną przyjemność i jednocześnie obserwować drugą osobę, jak reaguje na nas. Ta siła sprawcza, która niesie przyjemność bywa bardzo budująca, tak zyskujemy pewność, że jesteśmy skuteczni w łóżku, a to dużo.
  • Popracujcie nad sobą razem. Trochę wspólnego sportu, dieta i zdrowszy tryb życia sprawi, że poczujecie się lżejsi, zdrowsi i pewni siebie.
  • Odrobina pikanterii. Niech każde z was wymyśli jakąś odmianę, atrakcję. To może być seksowny ciuch, przebranie, fantazja, zabawki i przyrządy z sex shopu, nowa technika. Cokolwiek, ważne, aby to wprowadzić do sypialni chociaż raz. Jeśli wypali, będziecie do tego wracać z ochotą.

I na koniec ważna rzecz. Pewność siebie sprawia, że czujemy się w sypialni swobodniej i mamy większą radość z seksu. Ważne jednak, aby nie przesadzić. Zbytnia pewność siebie prowadzi do dominacji, a to już lubią nieliczni. Można tym do siebie zrazić druga osobę, więc zalecany jest umiar.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *