Ile powinien trwać przeciętny stosunek stosunek seksualny?

O współżyciu krąży bardzo wiele znanych, jak i również mniej znanych i popularnych mitów oraz domysłów. O tym, jak długo tak naprawdę powinien trwać stosunek, nie można powiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od osobistych predyspozycji oraz oczekiwań względem swoich potrzeb i potrzeb partnera. Jedni są bowiem zwolennikami szybkiego współżycia, inni natomiast preferują spędzenie w łóżku ze swoją drugą połową nawet kilku godzin.

Mity na temat długości trwania seksu

Jednym z głównych i najbardziej rozpowszechnionych mitów jest ten mówiący o satysfakcji seksualnej osiąganej jedynie podczas długotrwałego współżycia. Takie podejście jest dosyć frustrujące i powoduje obniżenie poczucia własnej wartości zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Stereotyp ten zakłada więc, że nie można osiągnąć maksymalnej satysfakcji ze współżycia trwającego w zaokrągleniu kilka minut. Ale jak już wspomniano, jest to MIT!

ZOBACZ tabletki na potencję bez recepty

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb obu stron. Potwierdzają to liczne badania, których wyniki w żaden sposób nie odzwierciedlają panującego wszem i wobec przekonania o długości stosunku. Idealny seks” trwający wiele godzin nie jest więc prawdą, a jedynie utopijną ideą zakorzenioną w ludzkich umysłach, która wzięła swój początek z telewizji i filmów dla dorosłych.

Ile w rzeczywistości trwa przeciętny stosunek?

ile trwa seksTutaj przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, ile czasu minęło od poprzedniego współżycia oraz od stopnia podniecenia seksualnego mężczyzny. Jeżeli natomiast chodzi o średnie wyliczenia, można przypuszczać, iż stosunek to około 14 minut. Doliczając do tego grę wstępną, osiąga się imponujący wynik wynoszący mniej więcej 30 minut. Pół godziny to naprawdę dużo w porównaniu chociażby do Stanów Zjednoczonych, gdzie stosunek z grą wstępną do około 20 minut. Liczby te są oczywiście szacunkowe i zależą od wielu czynników, m.in. od tych wspomnianych powyżej.

Ile powinien trwać stosunek?

Badania nie są w stanie jednoznacznie określić, ile tak naprawdę powinien trwać stosunek. Można jedynie podać pewne szacunkowe liczby, które przybliżą jego długość.

Osoby poddane badaniu przez naukowców z USA stwierdziły, iż stosunek trwający od 3 do 7 minut to wystarczający czas, by uzyskać seksualną satysfakcję. Osoby te uznały również, że  najbardziej pożądany czas stosunku to od 7 do 13 minut. Wtedy mają ze współżycia największą satysfakcję i przyjemność. Stwierdzono ponadto, że seks trwający krócej, niż 2 minuty to zdecydowanie za mało. Natomiast współżyjąc dłużej, niż 10 do 30 minut traci się ochotę na seks z powodu zbyt długiego trwania stosunku.

Zbyt wczesny wytrysk?

Zdarza się również i tak, że różne problemy emocjonalne, czy zdrowotne powodują, iż mężczyzna osiąga satysfakcję seksualną zdecydowanie za wcześnie, czasem nawet już przed penetracją. Wtedy może to stać się powodem pewnej frustracji obojga partnerów. Niekiedy wystarczy zastosowanie wybranych technik relaksacyjnych, czasem jednak konieczna jest farmakologia. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Warto zatem zasięgnąć porady lekarskiej, by uzyskać konkretną diagnozę swojego stanu. Warto to zrobić zarówno dla siebie, jak i dla swojej partnerki, by współżycie było dla obojga przyjemnym doznaniem.

ZOBACZ Tabletki na powiększenie penisa, które usuwają problem przedwczesnego wytrysku

Podsumowując, zanim do czegokolwiek dojdzie, najlepiej jest porozmawiać otwarcie ze swoim partnerem o potrzebach i oczekiwaniach względem współżycia. Jest to bowiem bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od nastroju, obecnych potrzeb, emocji. Warto zatem eksperymentować zarówno z długim stosunkiem, jak i krótkim. A co najważniejsze, nie kochać się z zegarkiem w ręku.

2 thoughts on “Ile powinien trwać przeciętny stosunek stosunek seksualny?

  1. Panów trzeba uspokajać – pornografia niekoniecznie musi być złem, ale niestety wpaja, że stosunek powinien trwać co najmniej 25-30 minut.

  2. długi stosunek można wytrenować, np. nie dopuszczając do wytrysku…. dobrze do tego nadaje się Snapchat i oglądanie niegrzecznych filmików;p

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *