Dlaczego mężczyźni żyją krócej?

To nie mit, tylko fakt. Rzeczywiście mężczyźni żyją krócej od kobiet, a statystycznie wychodzi to nawet o 8 lat. Jak się okazuje, dowody naukowe jednoznacznie wskazują właśnie na taki stan rzeczy. Co wpływa na to, że mężczyźni żyją krócej?

Geny

genyNiestety, już zanim przyszły mężczyzna pojawi się na świecie, już wtedy wiadomo, że jego życie będzie krótsze od statystycznej kobiety. Wszystko ma swój początek w życiu płodowym. Zgodnie z prawami natury, a jesteśmy ssakami, w naszych genach są przechowywane dwie kopie wszystkich informacji genetycznych w chromosomach. U mężczyzn w genach występuje tylko jeden chromosom X, a jego zadaniem jest zwiększanie regeneracji powstałych w życiu uszkodzeń. W takim razie, jeżeli u kobiety ulegnie uszkodzenie informacji w jednym z chromosomów, to zawsze można skorzystać z kopii w drugim. U mężczyzn odzyskanie tych informacji jest po prostu niemożliwe, a przez to zdecydowanie trudniejsze.

Hormony

Mowa tutaj oczywiście o testosteronie. Jak się okazuje, jest to hormon odpowiadający za liczne zgony z powodu nadprodukcji u nastolatków i młodych dorosłych jego ilości, która powoduje mocne zmiany personalne, agresję i pragnienie zwiększonej adrenaliny. To przekłada się na mniejszą rozwagę, większą liczbę wypadków drogowych, zabójstw itp.

ZOBACZ najlepsze kluby i puby w Polsce

Gorszy tryb życia

Nie chodzi wyłącznie o pracę, trudne zawody, jakie podejmują mężczyźni, ale także o ich tryb życia. Bardzo wielu mężczyzn po pracy przychodzi do domu, włącza telewizor i z sytym posiłkiem spędza resztę wieczoru na kanapie. Brak chęci do dodatkowej aktywności fizycznej, który po części może być zrozumiały w przypadku osób ciężko pracujących fizycznie, jest przyczyną gorszego stanu zdrowia. Jeżeli przez całe życie nie uprawia się sportu, nie można pobudzić krążenia krwi i odpowiednio dotlenić organizmu, skutkiem jest właśnie wielość chorób związanych z sercem, które znacznie częściej dotykają właśnie panów.gorszy tryb życia u mężczyzn

Dieta

Mężczyźni mają znacznie większe i częstsze skłonności do sięgania po alkohol. Z tego powodu również coraz więcej z nich uważa, że piwo wcale do alkoholi nie należy. Dlatego sączą je niemal każdego dnia i to nie w ilości jednej butelki, ale nawet kilku czteropaków. Oczywiście wszystko w umiarze jest dobre, jednak przesada może przyczynić się do tak zwanej piwnej oponki n brzuchu, obciążać wątrobę, a następnie skutkować wieloma chorobami związanymi z otyłością brzuszną.

ZOBACZ ile powinien trwać przeciętny stosunek seksualny

Brak przekonania do lekarzy

pani doktorWielu mężczyzn wychodzi z założenia, że tak naprawdę występujące u nich dolegliwości miną i nie ma co się nimi przejmować. Nie każdy chce przyjąć do wiadomości, że poważniejsza choroba może być przyczyną złego samopoczucia, a skutkiem tego będzie wymagane pewne leczenie. Strach, czy obawy przed wizytą lekarską można zaobserwować u znacznej liczby panów. Biorąc pod uwagę, że mężczyźni mają także statystycznie częściej problemy związane z nowotworami, brak reakcji na objawy może jedynie martwić. Być może awersji do wizyty lekarskiej można dopatrywać się także we wstydliwości. Mimo wszystko lepiej jest przełamać bariery i postawić na swoje zdrowie oraz właściwą profilaktykę.

Nie bądź żyła! Skomentuj ;)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *