Badania profilaktyczne dla mężczyzn po 40

Każdy mężczyzna po 40 powinien zdawać sobie szczególnie sprawę z tego, iż mimo wigoru i dobrego samopoczucia może mieć skłonności do pewnych chorób, których wystąpienie z wiekiem niestety jest coraz bardziej prawdopodobne. Jesteś mężczyzną po 40? Nie zwlekaj! Jeszcze dziś zapisz się na profilaktyczne badania, które mogą uchronić Cię przed ewentualnymi skutkami niewykrytych do tej pory u Ciebie schorzeń. Lepiej zapobiegać, niż później leczyć. To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy udać się na wizytę do swojego laboratorium i wykonać kilka badań.

Badanie nr 1: Morfologia

morfologiaPodstawowym badaniem jest morfologia. Wystarczy pobrać krew, by dowiedzieć się, jaki jest poziom białych i czerwonych krwinek w Twoim organizmie. Celem takiego badania jest stwierdzenie, czy w męskim ciele nie panuje w danym momencie jakiś niewykryty, a przewlekły stan zapalny, zakażenie, czy nie rozwija się białaczka. Można również oznaczyć poziom hemoglobiny, czy hematokryt, którego wysoki stopień może być przyczyną problemów z krążeniem oraz większym prawdopodobieństwem wystąpienia zakrzepów.

Badanie nr 2: Poziom cukru we krwi

Drugim bardzo istotnym badaniem jest oznaczenie poziomu cukru we krwi, czyli glukozy. Jego celem jest stwierdzenie, czy czasem  w męskim organizmie nie pojawiła się już cukrzyca, bądź czy nie występuje duże ryzyko jej wystąpienia. Warto również wspomnieć, że poziom cukru może być także dowodem na choroby wątroby lub tarczycy. Z wiekiem istnieje coraz większe prawdopodobieństwo wystąpienia jednej z powyższych chorób. Profilaktyka może skutecznie wesprzeć walkę z rozwojem choroby lub jej wystąpieniem.

Badanie nr 3: Ogólne badanie moczu

Jednym z podstawowych badań po czterdziestce zdecydowanie powinno być badanie moczu. Jest ono niezbędne do stwierdzenia prawidłowego funkcjonowania męskiego układu moczowego oraz wykrycia ewentualnych problemów i infekcji. Po czterdziestce bardzo wielu mężczyzn narzeka na dokuczliwą przypadłość, którą jest kamica nerkowa. Skutkiem tej dolegliwości jest powstawanie kamieni, których usunięcie odbywa się naturalnie przez tzw. rodzenie kamienia lub operacyjnie. Odczyn zasadowy moczu może świadczyć o skłonności do kamicy. Jeżeli natomiast pojawia się stan zapalny, oznacza to wyższe stężenie białka w moczu.

ZOBACZ skuteczne tabletki na porost włosów

Badanie nr 4: Kał

Po czterdziestce u mężczyzn zwiększa się ryzyko zachorowalności na raka jelita grubego. Jednym z pierwszych objawów jest pojawienie się krwi w kale. By mieć pewność własnego zdrowia, warto wykonać to badanie profilaktycznie.

Badanie nr 5: PSA

Kolejnym obowiązkowym badaniem jest tak zwane PSA, czyli antygen gruczołu krokowego. Takie badanie powinno zostać przeprowadzone przez każdego mężczyznę, nawet jeżeli obecnie nie spotykają go żadne przykre dolegliwości. Pierwszym badaniem jest oczywiście badanie laboratoryjne, jednak należy przeprowadzić również badanie urologiczne per rectum. Jest to najprostsza i najszybsza droga do wykrycia ewentualnych zmian towarzyszących nowotworowi jelita grubego.

Badanie nr 6: Profil lipidowy

Jaki jest cel takiego badania? Mianowicie chodzi tutaj o wskazanie poziomu cholesterolu w męskim organizmie. Mężczyźni mają tendencję do wysokich wyników w zakresie cholesterolu, który może powodować miażdżycę, zawał serca, czy chorobę wieńcową. Podczas tworzenia profilu lipidowego oznacza się również poziom trójglicerydów. Przekroczenie normy jest najszybszą drogą do zapalenia trzustki. Winowajcą takiego stanu jest przede wszystkim mocny alkohol oraz tłuste jedzenie.

Badanie nr 7: Poziom magnezu

Aby mieć pewność, iż z Twoim organizmem jest wszystko w porządku, warto również wykonać badanie mające na celu określenie poziomu magnezu w organizmie. Wbrew pozorom nie jest to błahy problem. Niedobory magnezu objawiają się w postaci dużego zmęczenia, silnych bólów głowy, a nawet poważnych dolegliwości kardiologicznych. W razie niedoborów tego pierwiastka warto sięgnąć po preparaty uzupełniające jego brak, by jak najszybciej wrócić do formy i zapobiec kolejnym następstwom chorobowym.

Jeśli jesteś mężczyzną po 40 roku życia to może zainteresuje Cię Profolan, który eliminuje łysienie i stymuluje porost włosów. A jeśli nie to może wyjazd na Oktoberfest? 😉

Badania profilaktyczne dla mężczyzn po 40
Zagłosuj na ten post!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *